2011-03-28

Oficjalna premiera "Purpury imperatora" na Pyrkonie

yellow

W dniach 25-27 marca odbył się coroczny zjazd miłośników fantastyki PYRKON 2011, organizowany w Poznaniu. Była to już jedenasta odsłona konwentu, na której nie zabrakło ciekawych spotkań z pisarzami fantastyki, w tym także z Jarosławem Błotnym. Podczas spotkania autorskiego i prezentacji multimedialnej autorowi towarzyszyła gwardia przyboczna w postaci legionistów z I Legio "Adiutrix".

 

Oto krótki przegląd wydarzeń:

 

26.03 sobota godz. 11.00 Aula główna.

Spotkanie autorskie prowadziła Margot Rakalska z Fundacji Promocji Kultury Antycznej "Terra Operta". Na sali obecne było kilkanaście osób doskonale zorientowanych w twórczości autora. Po spotkaniu Jarosław Błotny podpisywał książki, w tym przede wszystkim "Purpurę imperatora".

 

26.03 sobota godz. 20.00 sala Literacka 2.

Prelekcja z prezentacją multimedialną pt. "Wieczny Rzym - alternatywna rzeczywistość czy realna alternatywa?" zgromadziła kilkadziesiąt osób, które z trudem pomieściły się w sali. Dość powiedzieć, że słuchacze zajęli miejsca nawet na parapetach i podłodze. Po skończonej prelekcji słuchacze nagrodzili Jarosława Błotnego gromkimi brawami, co świadczyć może tylko o jednym: prelekcja była niezwykle ciekawa.

 

27.03 niedziela godz. 11.00 Aula Główna.

Historie alternatywne - dyskusyjny panel historyczny z udziałem Jarosława Błotnego i Dariusza Domagalskiego, który prowadziła Margot Rakalska. Trwająca 1,5 godz. dyskusja na temat historii alternatywnych w literaturze z pewnością zaspokoiła oczekiwania licznych słuchaczy, gdyż nie wygasła od razu i toczyła się jeszcze w kuluarach.

 

Zdjęcia wykonał Patryk Sadowski z portalu "Kawerna".

podpispaneljarek3paneljarek1-sjarek14-sjarek12-sJarek4-sDSCF3078-b-sDSC01668-b-sDSCF3113-b-s

Wróć