2012-06-28

Nagroda SFINKS 2012 - utwory Jarosława Błotnego w pierwszych "10" w swoich kategoriach

yellow

Nagroda SFINKS powstała w 1994 roku. Jest nagrodą przyznawaną przez czytelników w 5 kategoriach. Wręczana jest corocznie podczas Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

W bieżącym roku głosowano na wszystkie utwory (a było ich prawie 100 w każdej z kategorii) opublikowane w 2011 roku.  Zarówno powieść Jarosława Błotnego "Purpura imperatora" (Fabryka Słów), jak i opowiadanie "Multiplum" (SFFiH 10/2011) zmieściły się w pierwszych "10" w swoich kategoriach:

- "Purpura imperatora" 10 miejsce w kategorii "Polska powieść roku" 157 głosów

(zwycięzca: Marek S. Huberath "Vatran Auraio")

- "Multiplum" 10 miejsce w kategorii "Polskie opowiadanie roku" 145 głosów

(zwycięzca: Maja Lidia Kossakowska "Szefie, mamy problem")

 

W 2006 roku wróciłem do pisania "Planem wymierania", powieścią niełatwą, ale mającą grono zagorzałych fanów. Jednak to, co stało się po opublikowaniu dwa lata temu "Wergeldu królów", jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Moje zaskoczenie pogłębiają wysokie oceny dla "Purpury imperatora" i "Multiplum" wyrażone w głosowaniu do nagrody SFINKS. Dzięki ich wynikom wiem, że nie tylko literatura czysto rozrywkowa może mieć swoich wiernych czytelników. Tym, którym oba te utwory spodobały się na tyle, żeby na nie oddać swoje głosy, bardzo serdecznie dziękuję.

Jarek Błotny

 

 

Wróć